in-2015-a-hugely-hyped-70-billion-market-will-arrive

İkinci El Beyaz Eşya Satışlarındaki Artış

Beyaz eşyaya olan Talep artıyor, aynı doğrultuda üretimimiz de otomatik olarak artıyor. Üretim arttıkça sektörün Bursa İkinci El Eşya piyasasındaki rekabet gücüde artmış oluyor.

Ocak ayında 481 bin çizgisinde seyreden beyaz eşya satış verileri, şubat başında Bakanlar Kurulu kararı ile beyaz eşya ve diğer küçük ev aletlerinden alınan Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) sıfıra çekilmesinin ardından tırmanışa geçti.

Klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı ve bulaşık makinesinin de aralarında bulunduğu beyaz eşya ile bazı küçük ev aletlerinden alınan ÖTV’nin sıfıra çekilmesi beyaz eşya ve dolaylı olarak Bursa 2.el Eşya sektörünü oldukça hareketlendirdi.

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) en son açıkladığı güncel verilerine göre ocak ayında 481 bin çizgisinde seyreden Beyaz eşya iç pazar satışları, ÖTV indiriminin devreye alınması ile şubatta 600 bine, martta 734 bine ulaştı.

İkinci El ürün satışı, son yıllarda perakende sektörünün en hızlı büyüyen kesiti oldu. Yeni uygulamalarında çıkması ile Yeni mağazaların sektöre girmesi ve mevcut mağazaların da yeni şubeler açması, ikinci el pazarını daha da canlandırdı. İleride daha fazla rağbet gören ikinci el satış mağazalarını piyasada görmek mümkün olacak.

Ünlü markaların ürünlerini orijinal perakende fiyatının çok altında satın almak insanların ilgisini çok çekiyor. İkinci el satış sektörü farklı ekonomik seviyelerden müşterilere hitap ettiği için bir çok müşteri memnuniyeti sağlanmış İkinci El Eşya satışı sağlanmış oluyor.

Bademli Spot İkinci El’de tecrübe.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>